Make your own free website on Tripod.com


http://www.borsacilar.com
Borsacılar borsa düşkünleri için hazırlanmış güzel bir site. Pek fazla görselliğe önem vermeyen sitede yer alan bilgiler ise borsa meraklıları için görselliği ikinci plana itecek nitelikte. Site'de reuters tarafından geçilen haberlere ulaşmanın yanında burada oyun ve fıkra gibi eğlenceli şeylerde bulabilirsiniz. Ama kuşkusuz ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken köşe forum köşesi. Burada teknik analizler, temel analizler ve tüyolar hakkındaki forumlara katılabilirsiniz. Ayrıca bir de mailing list bulunuyor. Buraya üye olursanız günlük fikralar e - mail'inize ulaşıyor.

http://turkcerap.cjb.net/
Türkçe rap müzik yapan bu kadar çok grup olduğunu bu sayfalardan öğrenme şansı yakaladım. Türkçe rap müziğine ilgi duyan herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir site. Site içerik olarak gayet doyurucu. Rap gruplarının isimleri, herbirinin ayrı ayrı fotoğrafları ve mp3'leri bulunabiliyor. Her hafta güncellenen sitenin giriş metnini ise okumak neredeyse imkansız. Gözü çok yoran bir font bulunuyor. Ayrıca her yeni sayfa açılırken karşımıza çıkan reklamlar da insanı bayıyor. Ama rap için bunların hepsine katlanılır.

http://www.icerik.org
"İçerik", İnternet'in bugünlere gelmesini sağlayan en önemli unsurlardan biri. Bir sorunun yanıtını aradığınızda, dünyada daha önce bu soruya kafa yoran ve yanıtlarını kendince İnternet'te yayınlayan birilerinin olduğundan eminsinizdir. Ama Türkiye'de, İnternet erişimi yaygınlaştıkça ortaya çıkan tablo, ne işe yaradığı belli olmayan ve birbirine benzeyen binlerce kişisel sitenin türemesi oldu. Biz ise, bilimsel bilginin dışında, düşünsel üretimin de paylaşımının gerekli olduğunu düşünüyoruz ve hayata, insana ve ülkeye dair ürettiğimiz fikirleri paylaşmaktan mutlu oluyoruz. Siteye her hafta birkaç yazı ekleniyor.

http://www.bricbank.com
Bricbank, briç oynamayı spor olarak değerlendirenler için hazırlanmış bir site. Briç oynamayı bilenler için çok yararlı bir kaynak olmuş. Burada briç federasyonu, tarihçe, briç kulüpleri, briç hakkındaki yayınlar, briç ile ilgili linkler, haberler, Türkiye ve Dünya'daki turnuvalar hakkında çok ayrıntılı bilgiler edineceksiniz. Bunların yanı sıra Murat Molva ve Sami Kohen'in yazılarında turnuvalar ve buradaki oyunlar hakkında örnekler ile briç yeteneklerinizi geliştirmeniz de mümkün.

http://www.satiyorum.com
2. el satmak ya da almak mı istiyorsunuz? Satıyorum.com bunun için en uygun İnternet sitelerinden biri. Üstelik yanlızca tek şehir ile sınırlı kalınmamış bu sitede. Ankara, İstanbul, İzmir, diğer şehirler ve yurtdışı kategorilerinde; vasıtalardan, kiralık - satılık emlağa, 2. el bilgisayarlardan, kitaplara, ev eşyalarına, eleman alımına ve ismini sayamadığımız bir çok şey hakkında buradaki ilanlardan yararlanabilir ya da buraya ilan verebilirsiniz. İlan vermek için, sıkça sorulan sorular bölümü yeteri kadar yardımcı.

http://www.otokatalog.com
Türkiye ve Dünya'da otomobiller hakkında hazırlanmış bu site 2000'i aşkın firma bilgileri ile oldukça zenginleştirilmiş. Bayiler, servisler, galeriler, aksesuar, alarm sistemleri, fuarlar, bakım, kiralama, lastik ve jant, müzik sistemleri, yayınlar, otomobil sporları, oto kredisi, oto kasko gibi başlıkları altında otomobiliniz ile ilgi bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca tanıtım bölümü altında en son piyasaya çıkan otomobil, 4x4 ve motorsikletler ile ilgili resimli teknik bilgiler de mevcut.

http://www.beyazperde.com
Vizyonda gösterime giren ya da girmeyen filmler ve Tv'deki filmler hakkında bilgi alınabilecek bir site. Her gün güncellenmekte. Zaten sitenin editörü Çağdaş Koçyiğit de bir yazısında "Sanırım beyazperde.com'un yaptığı en iyi şey, günlük taze haber kaynağı olmaya başlaması. Ve iyi haberleri herkes sever." diyor. Filmler hakkında kritikleri alabileceğiniz bu site ayrıca çeşitli anketler ile okuyucularının nabzını tutuyor. Ayrıca filmleri seyredip fikirlerinizi rahatlıkla paylaşabiliyorsunuz.

http://www.zooweb.net
En son gittiğiniz hayvanat bahçesinin üzerinedn epey bir zaman geçmiş olmalı değil mi? Zooweb sitesi hayvanat bahçelerini ayağınıza getirerek sizi bu özlemden kurtaracak.

Site sizleri dünyanın en tanınmış hayvanat bahçeleri arasında dolaştırırken, diğer yanda kuşlar, balıklar ve memeli hayvanlar konusunda bol resimli sayfalar aracılığı ile bilgilendiriyor. Bunların yanı sıra konu ile ilgilenenler için çeşitli tartışma grupları ve konferanslar da sitenin hizmetleri arasında

http://www.sourtimes.org
Uzun süredir mizah ağırlıklı İnternet siteleri içinde rastladığımız en komik sayfalar gerçekten sourtimes.org'da bir bütünlük ve düzeylilik içinde hazırlanmış diyebiliriz. Uzun bir çalışma gerektirdiğine yürekten inandığımız sayfaların dizaynları da çok iyi yapılmış. Zaten bu site design.com.tr 'nin açtığı yarışmada bronz madalya ile üçüncülüğe layık görülmüş. Bu siteye girip, yazıları okumalı ve hoşça vakit geçirmelisiniz. Hazırlayanlarının ellerine, yazarlarının kalemlerine sağlık.

http://www.iris.com.tr
Verisoft tarafından hazırlanmış olan sitede, çeşitli ana başlıklar altında öğrenmek istediğiniz konular ile ilgili ayrıntılı haberleri kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Söyleşi başlığı altında bulacağınız ünlüler ile yapılan seviyeli röportajları beğeni ile okuyacaksınız. Modadan otomobillere, annelerin çocuklarına anlatacakları masallardan motorsikletlere, sarı sayfalardan çeşitli hobi ve sanat haberlerine kadar, günlük hayatımızın parçası olan bir çok bilgiyi bu siteden edinebilirsiniz.

http://www.owt.com/gdscott
Origami kelimesi katlama anlamına gelen "oru" ve kağıt anlamına gelen "kami" kelimelerinden oluşuyor. Origami ustası Glenda Scott tarafından hazırlanan bu site herhalde kağıt katlama sanatının, özellikle kutu yapımının geldiği son nokta. Sitede fabrika adı verilen bölümde bir çok örneğini göreceğiniz kutucukların resimlerinin üzerine tıklayarak, yapmak istediğiniz kutucuklar ile ilgili açıklamaları download edip, sizler de çok güzel kutular yapabilir ve hatta bu işten para bile kazanabilirsiniz.

http://www.stresshapi.com
İnternet ortamındaki, stress atmaya yarayan sayfalardan biri ile daha karşı karşıyayız. Burada karikatürden fıkralara; oyunlardan , hikayelere; şarkılardan , seslere kadar bir çok kafa dinlendirici sayfa bulacaksınız. Ayrıca bu sayfadan birçok programı sorunsuz bir şekilde download edebiliyorsunuz, çünkü sayfadaki programların sorunsuz çalışabilmesi için özel bir çaba harcanmış. Kısaca stres atmak için uygun bir ortam ve iyi bir ilaç. Stressiz günler dileği ile.

http://www.earthcam.com
Bir çoğumuz için yurt dışına gitmek bir türlü mümkün olmaz. Hatta yurt içini bile gezme fırsatı bulamadığımız bir gerçek. Ancak İnternet'te bu soruna da bir çözüm getirilmiş.

Bu sitede, dünyanın bir çok yerine yerleştirilmiş kameralar aracılığı ile bir çok yeri görmek mümkün. Üstelik resimler 30 saniye gibi kısa süreler ile update ediliyor. Ayrıca dünyanın bir çok resmini uydular aracılığı ile çekilmiş fotoğraflardan görebilirsiniz. Hatta bu fotoğrafları yakınlaştırmak bile mümkün.

http://www.corynet.com/faces
Biraz eğlenceye ne dersiniz. Faces ile Amerikan yıldızlarının yüzlerini kullanarak siz de bir yıldız yaratabilirsiniz. Bunun için sayfaya gidip play'i tıklamanız yeterli. Buradan yaratmak istediğiniz yıldızın kafa yapısını, gözlerini ve ağzını listedeki yıldızlar arasından seçiyorsunuz ve kendi yıldızınıza bir isim veriyorsunuz. Biz bir çok deneme yaptık ve çok eğlendik. Ne de olsa Arnold'un kafası, Banderas'ın gözleri, Travolta'nın ağzı komik oluyor bir araya gelince...

http://www.activegrams.com
Activegrams ile dostlarınıza animasyonlu e - mail'ler gönderebilirsiniz. Çalışırken ya da evdeyken arkadaşlarınızı unutmadığınızı göstermenin en güzel yollarından birisi bu animasyonlar. Burada çok çeşitli ve güncel animasyonlar göreceksiniz. Sıradan e - kartlar yerine bu mail'leri yollamak hem karşınızdaki dostlarınıza süpriz olacak, hem siz de keyif alacaksınız . Animasyonların çoğu pek hoş olduğu için sayfaya göz atmaya değer doğrusu. Bizden söylemesi.

http://www.collectors.com
Eğer koleksiyon yapmaktan hoşlanıyorsanız ya da pul koleksiyonu dışında bir koleksiyon yapmak için fikir arayışı içindeyseniz, mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site buldunuz demektir. Elmastan, kağıt ve madeni paraya; purodan, oyuncak Barbie bebeklere; çeşitli minerallerden plaklara kadar bir çok koleksiyonu görebileceğiniz bu site, koleksiyoncular için bir cennet adeta. Tabi ki siteyi dolaşırken koleksiyonculuğun kolay ve ucuz bir iş olmadığını bir kere daha anlayacaksınız

http://www.hoppala.com
İnterne'tteki kömik sayfalardan biri daha hizmetinizde. Com.'un comedy anlamına geldiği sayfa diyorlar kendilerine. Gülme adına herşey düşünülmüş. Neşeli sohbet için işaretler hakkında bilgiler edinip, zor sorular bölümünde biraz zorlanıyorsunuz. Erkekler'in ne gibi !!! olduklarını öğrendikten sonra, hayat sonu ile ilgili komik bir yazıyı okuyabilirsiniz. Fıkralar, komik sesler ve evet - hayır, ya da olacak olmayacak sorularınıza ilginç cevaplar alacaksınız. Yani eğlence isteyenler beğenecekler.

http://www.maymun.net
Hem iş hem keyif için hazırlanmış sayfalardan biri daha. Burada bilgisayar ve web tasarım ile ilgili aradığınız bir çok bilgiye ulaşabilmek mümkün. Sayfa hazırlayıcıları, sayfanın okullar açılıncaya kadar tamamlanacağını, daha sonra ise hafta sonlarında update edileceğini söylüyorlar. Hack, programlar, programcılık, sms, mp3, paralı web design ve web okulu, help - faq, scripts, iss numbers, domain, eğlence ve daha bir çok şey. Eksiklerine karşın yine de görülmesi gereken bir sayfa .

http://www.yamyam.tsx.org
Yamyam online sitesi ilgilendiği konular açısından çok ayrıntılı hazırlanmış sitelerden biri. Sitede özellikle, oyunlara ve oyun hilelerine çok geniş bir bölüm ayrılmış. Ayrıca bu bölümler tamamen güncel. Bu siteden yamyam mail adresi de alabilirsiniz. Mizah ile ilgili olarak karikatür, resim, ses, yazı ve eğlence bölümleri bulunmakta. Mp3'ler de güncellenme aşamasında. Bunlardan başka aylık L - Manyak dergisi bölümü, çeşitli java'lar ve font arşivi de yakında kullanıma girecek.

http://www.gizlicennetler.com
Eyüp Coşkun ve Haluk Özözlü tarafından hazırlanan gizlicennetler.com sitesinde amaç; büyük şehirlerde yaşayanlara, şehir merkezleri yakınındaki bilinmeyen ya da az bilinen ilginç gidilecek yerlerle ilgili bilgiler vermek nasıl gidileceği, ne yenileceği, nerede kalınacağı gibi soruları yanıtlamak. Çok güzel resimler ile süslenmiş sayfalar, eminiz ki hafta sonu kaçamaklarınızda veya uzun tatillerinizde çok işinize yarayacak. Ayrıca yaşamınızda mutluluk verecek 25 ayrıntıyı mutlaka okumalısınız.

http://www.turkhukuksitesi.com
Sinan Öztürk tarafından hazırlanan bu sitenin genişliğine inanamayacaksınız, çünkü burası bir Hukuk sitesi. Bu sitede tüm yasa yönetmelik ve kanunları içine almış durumda. Kanunlar ile ilgili öğrenmek istediğiniz herşeyi buradan bulabileceksiniz. Ayrıca sanal mahkemelere katılıp yargıç kürsüsüne oturabilirsiniz. Tabiki hukukun mizah yanı da unutulmamış sitede. Ayrıca hukuk linkleri, hukuk eğitimi, hukuk resim galerisi, avukat sayfaları, İnternet okulu, hukuk programları, hukuk sembolleri gibi bölümler de var.

http://www.sanalkutuphane.net
Sanalkütüphane sitesi 5.000 linkle hizmet verdiğini söyleyen ve verdiğine inandığımız bir site. Hemen hemen her türlü konuda başvurulabilecek bir site olmasının yanı sıra güncellenmesi açısından yenilikleri her an üzerinde taşımakta. İlgilendiğiniz konuda Türkçe ve İngilizce (bazen diğer dillerde de siteler mevcut) olarak ayrılmış bir çok siteye ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca yenilenmesini istediğiniz bölümleri iletmeniz yeterli. Bunların yanısıra bir çok habere de ulaşmak mümkün.

http://www.sikayet.com
Günlük yaşantılarımızda türlü yanlışlıklar, hatalar ve haksızlıklarla karşılaşıyoruz. Derdimizi, karşılaştığımız haksızlıkları birilerine anlatmaya çalışmakla, çabalamakla da elimize birşey geçmiyor çoğu kez. Şikayetlerimizi, isteklerimizi doğru yere ve kişilere iletebilmek, etkili ve sağlıklı bir sonuca ulaşabilmenin en temel yolu. İşte şikayetlerinizi, isteklerinizi ve düşüncelerinizi özgürce ve kolayca tüm Türkiye'yle paylaşabileceğiniz bir web sitesi Üstelik hiç bir ücret ödemeden.

Http://gevezevzek.cjb.net
Gevezevzek bir komedi sitesi. Yoğun iş ortamından sıkıldığınızda, biraz rahatlayıp gülümsemek istediğinizde rahatlıkla uğrayabileceğiniz bir site. Düzeyli esprilerle bezenmiş olan sitenin tasarımı da oldukça başarılı. Deprem nedeniyle zor anlar yaşadığımız zamanlarda da yayınlarını keserek ilgili kuruluşlara destek vermeyi ihmal etmediler. Sitede herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum.

http://www.nostradamus-repository.org/cgi-bin/iy/
İsmail Yurtsever tarafından hazırlanan sitede, günümüzün çare bulunmaz tek hastalığı olan 'AŞK' üzerine pek çok makale bulabilirsiniz. Üstad Ahmet Altan'ın da yazılarıyla katkıda bulunduğu sitede, eğitimden edebiyata, magazinden resim galerisine kadar birçok b"lüm bulunuyor. İsterseniz siteye üye de olabiliyorsunuz. Edit"rün notu: Tyra Banks'in resimlerini kaçırmamanız tavsiye olunur.

http://www.futbolonline.net
Futbol ile ilgileniyorsanız ve devamlı güncellenen bir Türk futbol sitesi arıyorsanız futbolonline.net tam size g÷re. En son karşılaşmaların kritikleri, futbolcular hakkında detaylı bilgiler hepsi bu sitede. Ayrıca futbol desktop theme'lerini, futbol irc script'lerini, son videoları ve fotoğrafları da sitede bulabilirsiniz. Özellikle video bölümünde dünya kupalarındaki birbirinden güzel golleri izleyebilirsiniz.

http://www.programlama.com
İşte size hakiki bir programlama sitesi. İngilizce bilmiyorsanız veya programlama üzerine Türkçe bir kaynak arıyorsanız tam üzerine bastınız. Hemen içeri girin. On bine yakın üyeye hizmet veren programlama.com "ğrenmeye veya geliştirmeye çalıştığınız birçok programlama dili hakkkında geniş bir kaynak. Diğer programcılara sorunlarınızdan bahsedebileceğiniz gibi henüz başınıza gelmemiş ama gelmesi muhtemel olan sorunlar üzerine olan yazılardan faydalanabilirsiniz.

http://www.copcatan.org
Kendinize bir email veya chat arkadaşı mı arıyorsunuz? Yoksa hala bir sevgiliniz olmadığı için çok mu üzülüyor musunuz? Yoksa sadece yeni birileriyle mi tanışmak istiyorsunuz? Durun hemen karamsarlığa kapılmayın. Çünkü sanalalemde herşeyin bir ç"zümü var. Alın size copcatan.org hadi hemen üye olun. Üzerinde fazla düşünmeyin.Ne kaybedebilirsiniz ki?

http://www.ajan.net
Ajan.net son zamanlarda g"rdüğüm en başarılı sitelerden bir tanesi. Hem içerik hem de tasarım bakımından ülkemiz siteleri arasında ayrı bir yere sahip. Edit"rlerin değişik bakış açıları ve üslupları siteye ayrı bir hava veriyor. Günlük basın organlarının haberlerine ulaşabilmeniz de cabası. Hiç düşünmeyin hemen girin. Edit"rün Notu: Ceyhun Canbazoğlu'nun uzaylı metinlerini kaçırmayın.

http://www.deathclock.com
İşte size ülkemizde bir sonraki depremde "nlem alınıp alınmadığını g"sterecek site. Ya da en azından sizin alıp almadığınızı. Ya da ne kadar şanslı olduğunuzu. Sakın modunuzu 'normal' seçmeyin. Herkes sizin diğer b"lümlere daha yakın olduğunuzu biliyor. Girin, korkmadan girin. Ve g"rün nefes almak için kaç saniyenizin kaldığını. Ve saniyenin geriye doğru yavaş yavaş ilerleyişini.

http://www.zeldman.com
Web tasarımının ustalarından Jeffrey Zeldman'ın sitesi baştan aşağıya yenilendi. Bir ara Walt Disney için de çalışan Zeldman usta büttn yeteneklerini web sitesi sayesinde sergileme fırsatı bulmuş. Web tasarımı üzerine oldukça geniş bilginin ve sitenizde kullanılmak üzere hazırlanmış harika grafiklerin bulunduğu siteye mutlaka ama mutlaka uğrayın.

http://www.internettrafficreport.com
Sabah işe gitmeden önce ilk yapılan şeylerden biri de TV'den ya da radyodan trafiğin nasıl olduğunu öğrenmektir. Her ne kadar ülkemizde pek gelişmiş olmasa da, dünyada trafikle ilgili ciddi yayınlar yapan, üstelik bu yayınları cihazınızın teknik özelliklerini kullanarak size ulaştıran bir çok yayın kuruluşu var. İşte bu Web sitesi de, sizi İnternet'e çıkmadan önce İnternet trafiği hakkında uyaran bir Web sitesi. Buradaki değerleri kontrol ederek, o günkü İnternet işlerinizi iptal bile edebilirsiniz.

http://www.hamsi.org/
Karadenizli bu, dünyanın hangi köşesinde karşınıza çıkacağı hiç belli olmaz. Şimdi İnternet'i de ele geçirmişler. Türkiye mozaiğinin neşe kaynağı Karadeniz'in ve Karadenizli'nin simgesi olan hamsi organizasyonuna hoş geldiniz. Sayfa fena halde amatör olmasına karşın, içten ve sıcak bir yapısı var. Tuna, Don ve Dinyeper aracılığıyla Karadeniz'e taşınan kirlilik hamsiyi öldürüyor, Atmaca'nın hikayesi bölümleri mutlaka bakılması gereken yerler. Tabii Temel'in yerini unutmayın...

http://www.habervizyon.com/
Aslında bu tip haber sitelerini profesyonel olarak yapan bir sürü kuruluş var. Bunların arasında binlerce dolar harcayıp süper sistemler kuran ve amatörce ürettikleri siteleri reklam alamayınca da, "reason" arayan büyük kuruluşlar da bulunuyor. İşte bu tip kuruluşlara en iyi tokat Habervizyon'dan geliyor. Gazeteleri ve dijital medyayı çok iyi tarayan bir ekip tarafından hazırlanan bu site, belki başkasının emeğine link veriyor ama, aynı zamanda bu linkle o kişinin emeğine saygı duyduğunu da gösteriyor.

http://www.dcopperfield.com/
Adını Charles Dickens'ın ünlü eserinden alan milenyum hokkabazı David, yerli hokkabazlarımızın kıskanç bakışları altında depremzedelere bile kısmet olmayan bir çadırda uçtu, ikiye bölündü, pat orada pat burada belirdi. Ondan sonra, çeşitli TV'cilerimiz "Oynat Uğurcuum" diyen Erman Toroğlu edasıyla, yavaş çekimlerle, "Seni yakaladık David" filan yaptılar. Siz onu bırakın ve David'in web sitesine bir girin. Adamlar bu işi gerçekten profesyonelce yapıyorlar, oturdukları yerden değil...

http://www.hisse.net/
Rahmetli Turgut Özal'la birlikte ekonomi kavramı vücudumuzdaki hücrelerin her köşesine işledi. Dolarla, Mark'la, enflasyon ve borsayla tanıştık sayesinde. Borsa adeta bir yasal kumar gibi... Kimi elindeki avucundakini tüketiyor, kimi de sıfırdan trilyoner oluyor. Burada hikmet doğru hisselere para yatırmak. Hisse kazanmadan önce paranı yatıracaksın, kazanıp da düşerken satacaksın. Sonra da sırtüstü yatıp paranı çatır çatır sayacaksın... İşte bu konuda elde etmeniz gereken tüm bilgiler bu adreste...

http://www.grafi2000.com/
Leman dergisinin başarılı mizahçılarından Marlon'un yaratıcısı Erdil Yaşaroğlu'nun Komikaze adını taşıyan Web sitesini hemen herkes biliyor. Leman'da küçük bir köşe kapan Grafiler de herkes tarafından tanınıyor artık. Grafiler'in yaratıcısı Fatoş Yaşaroğlu, Komikaze bünyesindeki Grafileri kendi evlerine taşımış görünüyor. Site Varol ve Fatoş Yaşaroğlu tarafından hazırlanmış, basit ve işlevsel bir görünümü var. Ancak girişi pek hoş değil. Hele üst üste açılan biz şuranın içerik ortağıyız frame'i hiç hoş değil.

http://www.businessturk.com/
Web ortamında iş yapmak milenyumun en g øözde uğraşlardan biri olacak gibi görünüyor. Bu alanda Türkler de sıkı bir çalışma içinde. Business Turk de bu amaca hizmet eden Web siteleri arasında gerek stil, gerekse içerik açısından son derece başarılı görünüyor. İngilizce ve Türkçe olmak üzere, iki dilde hazırlanan Web sitesinde Türkiye'deki iş olanakları ve yatırım bilgilerine geniş yer ayrılmış. Web sitesinde en çok Türlirasının yabancı paralar karşısındaki döviz değerini hesaplayan bölüm ilgi görüyor.

http://www.desteksiz.com/
İşte bu tür Web siteleri bir harika oluyor. Son derece içtenlikle hazırlanmış kişisel bir Web sitesi. Başarı Elektronik'te Kalite Güvencesi Müdürü olarak çalışan Cem İpek'in kendini, ailesini ve otomobilini anlattığı bu site, yuva sıcaklığı bulmak isteyen herkese açık. Küçük İdil'in özlü sözleri, Cem'in arabası Peugeot 406 için hazırlamış olduğu sanal tapınağı, son derece gayrı resmi CV'si vesaire, vesaire... Evet belki estetik açıdan mükemmel bir site değil ama ne de olsa ev yapımı... Taze ve sıcak...

http://www.banner.gen.tr
Anekdot Tasarım tarafından hazırlanan bu sayfada, tüm Web master'ların sorunu olan "reklam" konusuna parmak basılmış. Aslında reklam sorunu iki yönlü. Birincisi Web sitesinin tanıtımı için reklam yapmak ki, biz bunu Piri Reis sayfalarıyla yapmaya çalışıyoruz, ikincisi sitenin yaşaması için gereken reklam geliri. İşte bu noktada Web'te geçerli olan reklam biçimi, yani banner'lar giriyor devreye. İşte burada banner'ın boyunun ne kadar olması gerektiğini ve nasıl tasarlayacağınızı öğreniyorsunuz. Faydalı bir Web sitesi.

http://www.akut.org.tr
Başımıza gelen her felakette ortaya çıkan ve son depremle birlikte artık uluslar arası bir boyut kazanan arama ve kurtarma sivil örgütü Akut'un Web sitesi. Sitede yer alan belki de en enteresan bölümlerden biri Akut'un kuruluşunun öyküsü. Everest'e tırmanan ve "Kar Leoparı" unvanını alan ilk Türk olan Nasuh Mahruki'nin başkanlığında kurulan Akut, yaşadığımız son deprem felaketinde de 200 kadar insanımızı göçük altından kurtarmış."Basında Akut" ve "Fotoğraflar" bölümü şu anda yapım aşamasında ama, operasyonlarla ilgili tüm gelişmeleri buradan izleyebilir, hatta Akut'a üye olabilirsiniz.

http://www.trprogram.com
Türkiye'nin en büyük program arşivi sayfası iddiasında bulunan Web sitesi Devrim Ergin tarafından hazırlanmış. Doğrusu eline sağlık ama, zırt pırt ortaya çıkan sayfayı homepage yapıp yapmama diyalog penceresini kapatsa iyi olacak, çünkü insana fenalık getiriyor. Gayet düzenli hazırlanmış bir Web sitesi ve anlaşılan Devrim'in okulu bir hayli yoğun çünkü en tepedeki "Okul başladığı için artık güncellemeler hafta sonu yapılacaktır" ibaresi bunu gösteriyor. Ama şunu hatırlatmak da görevimiz, bu tür sayfalar iddialı sayfalardır ve ihmale gelmez. Programların en son versiyonları burada olmalı.

http://supermuzik.net
Yeni MP3'leri indirebilmek için İnternet'te fır dönüyorsanız, hele bir de yerli MP3'lere deliler gibi ihtiyacınız varsa, aradığınız Web sitesi işte tam burası. Son derece kullanışlı basit bir dizaynı olmasına karşın, oldukça profesyonel ve şık bir tasarım. Her yüklemeden önce, sitenin sponsoru olan firmanın Web adresine gitmenizi istiyor. Aslında gidilen Web adresi de öyle sıkıcı filan bir yer değil. Bir sürü bilgisayarın, bilgisayar component'inin ve laptop'ların satışının yapıldığı bir yer.

http://www.ecards.com
İnternet'le birlikte haberleşme alışkanlığımızı değiştiren en önemli gelişme e - posta olmuştur herhalde. Mektubu yazıp, zarfa koymadan, posta pulu, postane masrafı olmadan, üstelik yanına bir sürü şeyi ekleyerek, anında gönderebilme imkanı posta alışkanlıklarımızı ciddi anlamda değiştirdi. Bu önemli günlerde birbirimize yolladığımız kartların da elektronik bir hal almasına yol açtı. İşte bu Web sitesi, sizlere her durum için hazırladığı özel kartlarla hizmet ediyor. Bir takılın!

http://www.pirzola.com
Her ne kadar yapım aşamasında gibi gözükse de şu andaki linkleri bile keyif veriyor. Özellikle de Elit MP3 linki. Bence hemen oraya bir göz atmanızda yarar var. Top 10 listeleri, en son download edilen, en son aranan şarkı listeleriyle ilginç bir tasarım. Tabii MP3'leri bu siteden doğrudan indiremiyorsunuz. Çünkü pirzola size şarkının bulunduğu linkin adresini veriyor. Diyelim, bu linke tıkladınız ve aradığınız MP3'e ulaşamadınız, o zaman bu linki kırık link kutucuğuna basarak, Web siteye bildiriyorsunuz.

http://komik.net
Dikkat, ortadoğunun ve balkanların en komik sayfalarıyla karşı karşıyasınız haberiniz olsun. Aslında bu sayfa sizin bu komik listesine abone olmanız için aracılık yapıyor. Burada yer alan platformdan hangi konularda abone olmanız gerektiğini belirtiyorsunuz, sonra posta kutunuzda sizi güldüren mesajlar, ya da komik resimler bulmaya başlıyorsunuz. Tabii bu listeye katıldığınız gibi ayrılabilmeniz de mümkün. Ancak bu kadar komik şey, sıkıntılı başlayan gününüze derman olurken, ayrılmak ne kelime?

http://www.yazici.com
Artık herkes bilgisayar parkına bir yazıcı ekliyor. Çünkü fiyatlar iyice düştü ve baskı teknolojisi çok mükemmel bir düzeye erişti. Eğer siz de gözünüze bir yazıcı kestirdiyseniz, bu Web sitesine arada sırada bir göz atmanızda yarar var. Aslında siteye hiç bakmasanız da olur. Çünkü sahip olmayı düşündüğünüz yazıcının markasını ve e -posta adresini girdiğinizde, size arzu ettiğiniz yazıcı markası ile ilgili tüm gelişmeler anında postalanıyor. Hemen hemen tüm markaların yer aldığı Web sitesi, her açıdan dört dörtlük.

http://bilmece.cjb.net
Bilmeceye, bulmacaya meraklı olanların kesinlikle bayılacakları bir Web sitesi. Murat Kipel, gerçekten hem grafik, hem de içerik açısından son derece başarılı bir işe imza atmış. Dünya Zeka Oyunları'nın sonuçları ve ülkelerin puanlarının da bulunduğu Web sitesinde yer alan Peanuts çizgi karakterleriyle ilgili olan bilmece de hayli ilginç. Bu bilmeceye takılıp, kendinizi biraz kastırın bakalım. Sitedeki bilmecelerin yanı sıra, özenli değerlendirilmiş linklerle de başka bilmece sayfalarına ulaşabilirsiniz. Başarılı bir çalışma, tebrikler.

http://www.intervole.com
O kanalın televolesi mi, bu kanalın televolesi mi derken, şimdi de İnternet'in televolesi çıktı karşımıza. İnternet'te televole hizmeti veren bu Web sitesi, gerçekten profesyonel ellerden çıkmış görünümü veriyor. Küçük bir form doldurarak üye oluyorsunuz ve bazı kısımlardan yalnızca üyeler yararlanabiliyor. Üyelik ücretsiz olduğu için, başınızı belaya sokacak bir durum yok. Üstelik üye olan ilk 100 kişiye tişört de veriyorlarmış. Ama "Ben hiç olmazsa sanal ortamda televolesiz olmalıyım" derseniz o başka!..